Soojuspumpade paigaldus

Soojuspumpade paigaldus nõuab erialaseid teadmisi ja ei ole jõukohane igale osavate näppudega ehitusmehele. Seepärast on väga oluline, et soojuspumba paigalduse teostaks sertifitseeritud ettevõte, kellel on piisavalt kogemusi ja pädevat tööjõudu.

Selleks, et soojuspumpa oleks üldse võimalik paigaldada peab olema loodud teatud tehniline ettevalmistus. Uute hoonete puhul on see küsimus projekteerimise staadiumis juba eelnevalt läbi mõeldud ning lahendatakse muude ehitustööde käigus. Renoveeritavate küttesõlmede ja lisakütte paigaldamisel lasub aga hoone omanikul teatud kohustus, millega peab juba enne soojuspumba soetamist arvestama. Enamalt jaolt eeldavad soojuspumba paigaldamisega tegelevad firmad, et objektil ootab neid piisav elektrivõimsus koos vajaliku kaabeldusega, kondensaadi ära juhtimise võimalus, märgistatud ühendusvalmis torustik, jne.

Kõik need ettevalmistustööd nõuavad aga samamoodi teatud oskusi ja pädevust, seega tasub sellised asjaolud paigaldusfirmaga läbi rääkida juba enne soojuspumba ostmist, et vältida kokkulepitud paigalduspäeval ebameeldivaid üllatusi nii paigaldajale kui tellijale.

Üldjuhul juhivad proffessionaalsed paigaldusfirmad sellisetele asjaoludele ise tähelepanu ja fikseerivad need paigaldusele eelneva ülevaatuse käigus.

Kuigi räägitakse, et soojuspump ei vaja hooldust ja kestab aastakümneid muretult siis ei pea see ikka päris paika. Seega tasub paigaldusfirma valikul uurida kindlasti ka järelteeninduse võimekuse kohta, mis kohati on isegi kõige olulisem. Pole ju väga meeldiv kui jõuluõhtul on tuba külm, sooja vett kraanist ei tule ja paigaldusfirma järjepidevalt kõnedele ei vasta.

Soojuskeskus paigaldab ja hooldab õhk-õhk, õhk-vesi kui ka maasoojuspumpasid ning omab sertifitseeritud paigaldusmeeskonda.

Soojuskeskus on ka Bosch Termotehnika ametlik paigalduspartner. Loe täpsemalt Bosch Premium Partnerite kohta SIIT