Põrandaküte 

Põrandaküte aitab saavutada köetavas ruumis ühtlase soojusjaotuse, sest soojuskiirgus eraldub terve köetava ruumi ulatuses. Sellist tulemust ei ole võimalik saavutada ühegi teise küttekoldega. Põrandaküte kasutab nii kiirgussoojust kui ka konvektsioonsoojust.
Vesi-põrandaküte on mõeldud paigaldamiseks ruumidesse, kus see on ehituslikult otstarbekas. Põrandakütte soojuskandjaks on madalatemperatuuriline (35-40°C) vesi, mis tsirkuleerides ruumi põrandasse paigaldatud torustikus, kiirgab soojust.

Põrandaküttega ei toimu köetavas ruumis intensiivset õhuvoolu liikumist, misläbi aitab see vähendada tolmu ja muude allergeenide ringlemist õhus, pakkudes seeläbi puhtamat ja tervislikumat elukeskkonda.

Põrandaküte on stabiilse temperatuuri ja madala soojuskandjaga ning ei reageeri nii kiirelt temperatuuri reguleerimisele, võrreldes radiaatoritega. Põrandakütte süsteemid toimivad madala temperatuuriga küttesüsteemina, on hästi sobituvad soojuspumpade ja päikese soojusenergia süsteemidega, mis ammutavad ja väljutavad madala temperatuuriga soojusenergiat.

Vesipõrandakütte süsteemi puhul tuleb alati küttekeha alla paigaldada sobilik soojuskiht vältimaks liigset soojuskadu.  
Põrandakütte töökindlamad torude diameetrid on 16 ja 20mm. Plasttorude iga võib ulatuda kuni 50 aastani, sest intensiivne torude vananemine algab alles 80º temperatuuri juures. Kusjuures ühe toruringi soovituslik pikkus 16mm toru puhul ei tohiks ületada 80m ja 20mm toru puhul 100m. Vesipõrandaküte on kõige efektiivsem alates 50m2 põrandapinnast ja kombineerituna soojuspumbaga.

Põrandaküttel on ka palju teisi eeliseid. Nagu pinda hõlmavate radiaatorite puudumine, mis võimaldab ruumi pinda optimaalselt ära kasutada. Samuti kuivõrd puuduvad välised elemendid on põrandaküttesüsteemid eelistatud ruumides, kus sisedisaini mõttes ei ole radiaatorite kasutamine võimalik. 

Põrandaküte on paigaldatav erinevate keskkütteseadmetega (gaasikatlad, tahkeküttekatlad, õlikatlad jne.), kuid efektiivseima tulemuse annab see kombineeritult soojuspumbaga. 

Soojuskeskus pakub põrandakütte lahendusi projekteerimisest paigalduseni mitmel viisil – esimesel juhul on tegemist klassikalise märgpaigaldus lahendusega, kus põrandakütte torustik pannakse paika peale soojustuskihi ning armatuuri paigaldamist ning kaetakse hiljem betoonivaluga.

Sarnaselt betoonivalule on võimalik põrandakütte torustik katta ka kipsivaluga. Kipsivalu eelis betooni ees seisneb valu kihi paksuses ja kergemas materjali erikaalus, mis võimaldab kipsivalu kasutada ka puitkonstruktsioon vahelagedel, kus betoon jääks liiga raskeks.

Nii renoveeritavate hoonete kui ka uusehitiste puhul leiab üha enam kasutust aga alternatiivne meetod kuivpaigaldatud polüstüreenist kergplaatide näol. Sellisel juhul on vaja ainult tasase pinnaga musta aluspõrandat – nt betoon, OSB või muu sarnane ehitusplaat ning sinna peale paigaldatakse spetsiaalne kütteplaat, millel on tehases lõigutud sooned küttetoru paigaldamiseks. Sarnaseid plaate pakuvad erinevad tuntud tootjad – Tycroc, Tyco, Floore, jne.

Erinevad kergpaigaldusplaadid leiad meie e-poest klikkides SIIA

FLOORÉ VESIPÕRANDAKÜTE

Olukorras, kus aga aeg on määrav või tuleb tehnilistel põhjustel (nt aluskonstruktsiooni kandevõime) leida alternatiivne lahendus on võimalik kasutada ka isolatsioonpõrandakütte plaate, mis paigaldatakse liimi ja/või kruvidega otse tasasele aluspinnale (nt OSB plaat), kuhu peale omakorda keritakse toru vastavalt projektis ettenähtud sammule.
Toru paigaldamine on äärmiselt lihtne ja kiire kuna sooned toru paigaldamiseks on plaadile juba tehases sisse lõigatud.
Selline lahendus on väga kiire ja mugav viis põrandakütte paigaldamiseks olukorras, kus see muidu tundub pea võimatu. Eriti populaarne on see toode just renoveeritavates hoonetes, kus puitvahelaed vms konstruktsioonid ei kannataks betoonivalu raskust välja. Kuid samas sobib see ka suurepäraselt uutesse rakendustesse.
Põrandakütte plaadil on võrreldes betoonivalus oleva torustikuga veel üks väga hea omadus – nimelt reageerib see oluliselt kiiremini, mis võimaldab sarnaselt radiaatoritega ruumitemperatuuri kiiremini muuta kui selleks peaks vajadust olema. Flooré AB on innovatiivne ja kogemustega Rootsi ettevõte, mis omab rohkem kui  20-aasta pikkust kogemust põrandakütte valdkonnas. Tootja eripäraks on just pinnapealse paigaldusega veega põrandaküttesüsteem ja terviklahendused selle tarbeks.

Floorplaatide mõõdud on 768 x 1175mm ning toru samm plaatidel 192mm. Kõiki plaate on võimalik tellida ka kitsama sammuga, juhul kui soojusväljastuse vajadus peaks teatud positsioonis suurem olema. 
Kõige õhema plaadi korral tõuseb põranda kõrgus 13mm, mis on eriti sobiv vanade hoonete renoveerimisel, kus näiteks põrandate kõrguse tõstmine on vaheuste liikuvuse tõttu otseselt piiratud.   
Tootevalikus on erineva isolatsioonikihi paksuse ja profiiliga plaadid (13mm, 17mm, 25mm ja 50mm) ning plaadile sobivad torud (12mm, 16mm ja 20mm). Uuena on nüüd saadaval ka  25mm paksusega plaat, mis sobib 20mm torule. Konkreetse plaadi mõõt on 750 x 1175mm

Flooré plaadid on kaetud puhta alumiiniumkihiga (min. 99% alumiinium), mille paksus on 0,1mm (100µm). 
See on oluline vajaliku soojusväljastuse ja ühtlase soojusjaotuse tagamiseks madalatel küttevee temperatuuridel
(35-40 °C), hoides nii põranda temperatuuri kui ka küttekulud madalal.

Juhul kui aluspind on puitmaterjalist (näiteks laudis, OSB plaat, puitlaastplaat, vineer vms), siis võib Flooré paneele kuivades ruumides aluspõrandale kinnitada ka kruvidega. Sel juhul on paigaldus kiirem ja soodsam kui liimi kasutades.Kui Flooré peale paigaldatakse ujuvalt naturaalne laudparkett või laminaatparkett, siis piisab kui parketi alla otse Flooré paneelidele paigaldada õhuke (kuni 3mm) parketi alusvaip.Keraamilise põrandaplaadi alla soovitame Flooré paneelid siiski liimida, et vältida hiljem võimalike vuugipragude tekkimist põrandaplaatide vahele.

Floore põrandakütte paigaldusjuhendi leiate SIIT

Soojuskeskus pakub põrandakütte terviklahendusi projekteerimisest kuni paigalduse järgse hoolduseni!