Dušivee soojustagastid

Meelepärase duššivee temperatuuri saavutamiseks tuleb segada omavahel kuuma vett (~55°C) hoone kuumavee süsteemist ja külma vett (~10°C)* hoone külma vee süsteemist. Mida madalam on külma vee temperatuur, seda rohkem tuleb kuuma vett segamiseks kasutada.

Lihtsalt ja märkamatult dušialusesse paigaldatud ZYPHO võtab soojust äravoolu suunatud veest ja kannab selle üle dušisegistisse minevale külmale veele, selle temperatuuri tõstes. Soojavahetis soojuse üle andnud ning jahutatud vesi liigub edasi kanalisatsiooni, nagu tavaliselt.

Ette soojendatud külm vesi liigub dušisegistisse, kus tänu külma vee kõrgemale temperatuurile on soovitud dušivee temperatuuri saavutamiseks vajalik kasutada väiksemat kogust kuuma vett, mis tähendabki väiksemat energia kasutamise vajadust.

ZYPHO on turvaline ja hügieeniline lahendus, kus kraanivesi ja kanalisatsioonivesi omavahel kokku ei puutu. Hooldusvajadus on analoogne tavalise kanalisatsioonitorustikuga ja läbimõeldud konstruktsioon tagab seadmete lekkevaba töö ning ei põhjusta märkimisväärset rõhukadu veetorustikus. Kõrge kvaliteediga materjalide kasutamine seadme ülesehituses tagab selle pikaaegse ja tõhusa töövõime.

Zypho tagastab kuni 15°C dušivee äravoolust, mis tähendab ligi 30% energiasäästu.

Zyphoga on segistisse jõudev külm vesi eelsoojendatuna 25°C kraadi juures, ehk 15 °C võrra soojem (sõltuvalt paigaldusskeemist ja veevoolust). Suur soojatagastusvõimekus lubab keskmisel perel 3 dušikorraga päeva kohta saavutada märkimisväärse säästu. Võrreldes säästu Zyphole mineva investeeringuga saab raha tagasi teenida mõne aastaga. Mida tihedamalt pestakse v mida kuumemalt seda suurem on ka sääst. Sellele tulenevalt julgeme öelda, et Zypho on üks lihtsamaid ning soodsamaid kodu täiendusi.

Arvuta säästu tootja kodulehel: https://www.zypho.eu/savings-simulator

ZYPHO iZi

ZYPHO IZI on soojatagasti trapita mudel.

Zypho mudelite eelised:

 • Lihtne ja kiire paigaldus
 • efektiivsus 31.1% veevoolu 9.2L / min  kohta
 • 10 aastane garantii
 • Toode on sertifitseeritud Euroopa nõuetele vastavalt

Zypho IZI 30 High Flow

ZYPHO IZI 30 HighFlow on uus 2020 aasta innovatiivne duši soojatagasti, mis annab soojaenergiat tagasi muidu niisama äravoolavalt veelt. Lihtsa soojatagasti tööpõhimõte on pandud seadmeks mis saanud tunnustust erinevatelt rahvusvahelistelt innovatsiooni instituutidelt.

ZYPHO IZI 30 HighFlow on loodud suurema vee läbilaske võimekusega, seega sobib IZI 30 HighFLow suurematele peredele ning samuti ärikasutuseks. Kõik ZYPHO tarbevee soojatagastid on loodud võimalikult tugevatest komponentidest, mis annavad tootele pikaealisuse ning maksimaalse töökindluse.

Tehnilised andmed:

 • Veevoolu läbilaske võimekus – kuni 25 l/min
 • Kasutustemperatuur – 0 – 60˚C
 • Efektiivsus veevoolul 5.8 l/min – 31%
 • Efektiivsus veevoolul 9.2 l/min – 27%
 • Efektiivsus veevoolul 12.5 l/min – 24%
 • Külma vee rõhu langus 12.5 l/min – 0.5 bar
 • Max veesurve torus – 16 bar
 • Kaal (kg) – 4,5 kg

Kõik ZYPHO mudelid tuleb paigaldada dušitrapi filtriga selleks, et välistada karvade jms sattumist torustikku. Soovitame perioodilist torude hooldust vältimaks ummistusi. Kasuta mittesöövitavat vahendit toru puhastuseks.

Soojuskeskus pakub hoonesiseste vee- ja kanalisatsioonisüsteemide terviklahendusi projekteerimisest kuni paigalduse järgse hoolduseni!