Ventilatsioonisüsteemide paigaldus

Korralik ventilatsioonisüsteem on iga tänapäevase hoone lahutamatu osa, millele tuleb mõelda juba hoone projekteerimise staadiumis. Hilisem paigaldus või hoone renoveerimisel ventilatsioonisüsteemi lisamine nõuab juba omajagu kompromisse sisekujunduses ning mõningal juhul pole tehniliselt üldse võimalik enam kõikidesse ruumidesse torustikuga ligi pääseda.

Kuivõrd suurem osa ventilatsioonisüteemist asub lagede ja seinte taga siis toimub ventilatsioonitööde teostamine üldjuhul mitmes etapis. Esimese asjana paigaldatakse torustik ning juhul kui torud jäävad külma tsooni või neid kasutatakse jahutuseks siis teostatakse ka isolatsioonitööd. Järgmises etapis paigaldatakse juba ventilatsiooniseade ning seadmepealne torustik. Viimasena toimub lõppelementide paigaldus ja süsteemi häälestamine. Seda tehakse üldjuhul siis kui ruumid on juba tolmuvabad ja siseviimistlustööd on lõpetatud, et vältida ehitustolmu sattumist seadmesse ja torustikku.  

Tänapäeva hooned ehitatakse energiatõhususe saavutamise eesmärgil väga õhutihedad ja seetõttu on ilma korraliku õhuvahetuseta elu sellistes majades lausa tervist kahjustav. Värske õhu pealevool peab olema tagatud kõikides elu- ja magamisruumides. Must õhk tõmmatakse üldjuhul välja soojadest niisketest ruumidest nagu pesuruumid, garderoobid ja majapidamisruumid. Juhul kui vaheustel puuduvad siirdeavad ehk ruumid on õhutihedad siis paigaldatakse sissepuhe ja väljatõmme igasse ruumi.

Tänapäevased soojustagastuse funktsiooniga ventilatsiooniseadmed on sedavõrd säästlikud ja nutikad, et kasutavad hoonest väljatõmmatud musta õhu jääksoojuse ära, kandes läbi soojusvaheti selle üle värskele sissepuhutavale õhule. Selline funktsioon tagab madalama energiakuluga eelsoojendatud puhta värske õhu.

Madalama energiakulu saamiseks on võimalik ventilatsiooniseade ühendada ka hoone automaatika või küttesüsteemiga. Läbi selle saab juhtida seadmete tööreziimi vastavalt nõudlusele – kas siis parasjagu viibib keegi hoones või mitte.   

Ühe korraliku ventilatsioonisüsteemi eluiga on sama pikk kui hoone enda oma. Mõistagi muutuvad ka ventilatsiooniseadmed aastatega aina effektiivsemaks ja see mis on täna parim ei ole seda kindlasti 10 aasta pärast. Kui ventilatsiooniseadmeid aga korrapäraselt hooldada ja regulaarselt puhastusfiltreid vahetada siis töötavad need aastaid ilma suuremate probleemideta.

Soojuskeskus müüb ja paigaldab erinevate tootjate (Vallox, Airobot, Flexit, jne) ventilatsiooniseadmeid ning ehitab välja täismahus ventilatsioonisüsteeme nii plastik kui metalltorudega.