Sisekliima terviklahendused

Terviklik ja tervislik sisekliima

Sisekliima kvaliteet on meie enese heaolu seisukohalt väga oluline. Veedame ju suurema osa (väidetavalt kuni 90%) oma elust siseruumides – kodus, tööl, koolis, jne.

Ebameeldivast sisekliimast ruumist võib anda märku liiga madal või kõrge sisetempertuur, halb lõhn, tajutavalt kuiv või vastupidiselt liigniiske õhk ja hallitused. Sellisest keskkonnast põhjustatud sümptomid toovad esile hingamisteede probleeme, allergiaid, silmade ärritust, peavalu ja väsimust.  Pidev ja pikaajaline viibimine sellises ruumis võib kaasa tuua mitmeid püsivaid tervisehäireid.

Seepärast on väga oluline, et hoonete projekteerimisel või olemasolevate renoveerimisel kaasataks omaala spetsialistid, kes suudavad tänapäevaseid tehnoloogiaid kasutades selliseid probleeme ennetada. Sisekliima kvaliteeti mõjutavad olulisel määral ka hoone asukoht, ehitusel kasutatud materjalide valik ning ilmastikutingimused, mille kõigega peab arvestama.

Hea sisekliima tagamiseks on vaja aga kindlasti energiatõhusat ventilatsioonilahendust, mis varustab hoonet puhata ja värsket õhkuga, kasutades samaaegselt ära saastunud õhku soojuse, et selle abil soojendada ette näiteks väljast hoonesse tõmmatav jahe õhk – sellist lahendust kutsutakse soojustagastusega ventilatsiooniks.

Uued ehitusmäärused energiatõhusate hoonete kohta toovad kaasa suuremad nõudmised  korralikule ventilatsioonile. Kaasaegsed majad on ehitatud õhutihedad ja hea isolatsiooniga, et vältida soojuskadusid ning säästa seeläbi energiat. Energia tootmise nõuded liiguvad järk-järgult sinna suunas, et kõik uued hooned oleksid võimelised tootma sama palju energiat kui nad ise ära kasutavad.  

Sisekliima kvaliteeti hoitakse kütte-, jahutuse ning ventilatsiooniseadmetega, mis on projekteeritud töötama ühtse tervikuna ning kus igal seadmel on täita oma oluline roll – nii nagu iga pill mängib oma olulise rolli hästi kõlavas orkestris.

Kooskõlas töötav süsteem aitab lisaks heale sisekliimale tuua ka märkimisväärse säästu hoone kütte- ja/või jahutuskuludelt. Näiteks soojuspumbad koos ventilatsioonisüsteemidega võimaldavad siseruumide õhu äärmiselt energiatõhusat kütmist ja jahutamist, kus soojendatud või jahutatud õhku on võimalik ühtlaselt hoonesse jaotada läbi ventilatsioonikanalite.

Seega mängib hästitoimiva tehnilise lahenduse juures väga suurt rolli ka asjaolu, et kogu terviklahenduse teostus oleks ideetasandilt kuni teostuseni tellitud ühe väljavalitud partnerettevõtte käest. Sellise käiguga viiakse riskid, mis seotud tõrgetega eriosade omavahelises toimivuses, miinimumini.

Kuivõrd iga rakendus on pisut erinev siis ei ole ühte kõige paremat lahendust, vaid tuleb igale projektile peale vaadata tema eripärasid arvesse võttes ning seeläbi leida optimaalseim lahendus.  

Heas tasakaalus töötav sisekliima on kasulik nii hoones viibivate inimeste tervisele kui ka hoonele endale. Vihjeks võib öelda, et hea sisekliima tunned ära selle järgi, et see on märkamatu ja sa ei pane seda tähele.

Soojuskeskus aitab sul teostada ka kõige keerukamad sisekliima lahendused, et seeläbi luua meeldiv, energiasäästlik ja tervislik elukeskkond.

Kas leidsid meie artiklist, mida ootasid? Kui Sul on mõni küsimus, siis palun jäta meile kommentaar!
Meile väga meeldib neid lugeda ja vastame alati esimesel võimalusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga