Salmon Eye

Väljakutseid pakkunud 2022 aasta tõi Soojuskeskuse portfooliosse taaskord ühe väga põneva projekti. Koostöös BLRT Grupi tütarettevõte Marketex Marinega ehitasime valmis Norra firmale Fluctus kuuluva ainulaadse ujuva näituskeskuse, mis sai nimeks – Salmon Eye.

Soojuskeskuse ülesanne oli projekteerida ja valmis ehitada hoone sisekliima süsteemid (küte, jahutus, ventilatsioon). Hoone kütmiseks ning jahutamiseks kasutatakse ballastitankides olevat vett. Läbi konstruktiooni pidevas kokkupuutes mereveega kandub salvestatud energia üle vesi-vesi soojuspumbale, mis omakorda läbi ventilatsioonisüsteemi kalorifeeride pakub hoonele lisaks õhuvahetusele ka kütet, jahutust ning sooja tarbevett.

Hoone konstruktsioon ise koosneb pontoonist ja ebatavalisest ellipsikujulisest pealisehitisest, mis meenutab kalasilma. Ehitise välispinnale on paigaldatud kokku 9500 kvaliteetsest roostevabast terasest „soomust”, mis ühtlasi peegeldavad ka päikesekiirgust ning on seeläbi heaks kaitseks liigse kuumuse vastu siseruumides. Hoone on 26 meetrit pikk ja lai, 15 meetrit kõrge ning kaalub kokku ligi 1000 tonni.

 

Salmon Eye on tänaseks paigaldatud maalilisse Hardangerfjordi, mida külastavad igal aastal tuhanded turistid. Uut turismimagnetit pääseb vaatama ainult paatidega.

 

#soojuskeskus #hvac #alphainnotec #flexit #fluctus #blrtgrupp #marketexmarine #estonia #norway #salmoneye #hardangerfjord #fishfarming #exhibitioncentre

 

Kas leidsid meie artiklist, mida ootasid? Kui Sul on mõni küsimus, siis palun jäta meile kommentaar!
Meile väga meeldib neid lugeda ja vastame alati esimesel võimalusel.