FLOORÉ VESIPÕRANDAKÜTE


Soojuskeskus pakub põrandakütte lahendusi projekteerimisest paigalduseni kahel viisil - esimesel juhul on tegemist klassikalise lahendusega, kus põrandakütte torustik pannakse paika peale soojustuskihi ning armatuuri paigaldamist ning kaetakse hiljem betoonivaluga. Selline klassikaline viis on kindlasti kuluefektiivsem, kuid nõuab rohkem tööd ja ajakulu.

Olukorras, kus aga aeg on määrav või tuleb tehnilistel põhjustel (nt aluskonstruktsiooni kandevõime) leida alternatiivne lahendus on võimalik kasutada ka isolatsioonpõrandakütte plaate, mis paigaldatakse liimi ja/või kruvidega otse tasasele aluspinnale (nt OSB plaat), kuhu peale omakorda keritakse toru vastavalt projektis ettenähtud sammule.
Toru paigaldamine on äärmiselt lihtne ja kiire kuna sooned toru paigaldamiseks on plaadile juba tehases sisse lõigatud.
Selline lahendus on väga kiire ja mugav viis põrandakütte paigaldamiseks olukorras, kus see muidu tundub pea võimatu. Eriti populaarne on see toode just renoveeritavates hoonetes, kus puitvahelaed vms konstruktsioonid ei kannataks betoonivalu raskust välja. Kuid samas sobib see ka suurepäraselt uutesse rakendustesse.
Põrandakütte plaadil on võrreldes betoonivalus oleva torustikuga veel üks väga hea omadus - nimelt reageerib see oluliselt kiiremini, mis võimaldab sarnaselt radiaatoritega ruumitemperatuuri kiiremini muuta kui selleks peaks vajadust olema.
 
Flooré AB on innovatiivne ja kogemustega Rootsi ettevõte, mis omab rohkem kui  20-aasta pikkust kogemust põrandakütte valdkonnas. Tootja eripäraks on just pinnapealse paigaldusega veega põrandaküttesüsteem ja terviklahendused selle tarbeks.

Floorplaatide mõõdud on 768 x 1175mm ning toru samm plaatidel 192mm. Kõiki plaate on võimalik tellida ka kitsama sammuga, juhul kui soojusväljastuse vajadus peaks teatud positsioonis suurem olema. 
Kõige õhema plaadi korral tõuseb põranda kõrgus 13mm, mis on eriti sobiv vanade hoonete renoveerimisel, kus näiteks põrandate kõrguse tõstmine on vaheuste liikuvuse tõttu otseselt piiratud.   
Tootevalikus on erineva isolatsioonikihi paksuse ja profiiliga plaadid (13mm, 17mm, 25mm ja 50mm) ning plaadile sobivad torud (12mm, 16mm ja 20mm). Uuena on nüüd saadaval ka  25mm paksusega plaat, mis sobib 20mm torule. Konkreetse plaadi mõõt on 750 x 1175mm

Flooré plaadid on kaetud puhta alumiiniumkihiga (min. 99% alumiinium), mille paksus on 0,1mm (100µm)
See on oluline vajaliku soojusväljastuse ja ühtlase soojusjaotuse tagamiseks madalatel küttevee temperatuuridel
(35-40 °C), hoides nii põranda temperatuuri kui ka küttekulud madalal.


Juhul kui aluspind on puitmaterjalist (näiteks laudis, OSB plaat, puitlaastplaat, vineer vms), siis võib Flooré paneele kuivades ruumides aluspõrandale kinnitada ka kruvidega. Sel juhul on paigaldus kiirem ja soodsam kui liimi kasutades.

Kui Flooré peale paigaldatakse ujuvalt naturaalne laudparkett või laminaatparkett, siis piisab kui parketi alla otse Flooré paneelidele paigaldada õhuke (kuni 3mm) parketi alusvaip.

Keraamilise põrandaplaadi alla soovitame Flooré paneelid siiski liimida, et vältida hiljem võimalike vuugipragude tekkimist põrandaplaatide vahele.

Täiendavat lugemist floore põrandakütte lahenduste kohta leiate SIIT
Soojuskeskus pakub põrandakütte terviklahendusi projekteerimisest kuni paigalduse järgse hoolduseni!
KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST
 
ÜLE 200 KÜTTE- JA VENTILATSIOONIPROJEKTI TEOSTUSE IGAL AASTAL