Virtu päikeseenergia

 

 

VIRTU PÄIKESEKOLLEKTORID 

Virtu on Ühendkuningriigi taastuvenergia ettevõtte Naked Energy Ltd. põhjaliku inseneritöö tulemus.

Naked Energy meeskond koosneb kümnetest teadlasest ja inseneridest, kes töötavad päikesetehnoloogia esirinnas.

Aastal 2021 võitis Virtu parima innovatsiooni auhinnatiitli CIBSE`lt – ülemaailmselt ainulaadse päikeseenergiast soojuse ja elektri koostootmise lahenduse eest.

Virtu näol on välja töötatud maailma kõrgeima energiatihedusega päikeseenergia tehnoloogia, mis tagab soodsalt süsinikuvaba soojuse.

Virtu PVT ja uuenduslik Virtu HOT tehnoloogia on pärast pikki aastaid arnedustööd pälvinud mitmed sertifikaadid, kinnitamaks toodete ülimat kvaliteeti, mis valmivad kõrgeimate seatud standartite järgi.

ÜLIEFFEKTIIVNE SOOJATOOTLUS  

Virtu on päikeseenergia tehnoloogia järgmine põlvkond. See on päikesekollektor, mis soojendab päikeseenergiast vett kuni 90°C-ni.

VirtuHOT pakub ainult soojatootlust, kuid oluliselt suuremas mahus võrreldes tavapärase päikesekollektor-süsteemiga.

Päikesesoojusenergia võib dekarboniseerida globaalset soojusnõudlust paljudes sektorites, suurtootmisest kuni hotellide ja vabaajakeskusteni. Virtu kasutajad saavad vähendada oma sõltuvust fossiilkütustest ja tagada jätkusuutliku soojavarustuse.

KOMBINEERITUD ELEMENTIDEGA KOLLEKTORID

Virtu määratleb tuleviku vaadates uuesti sõna “päikeseenergia”.

Virtu PVT on hübriidne päikesekollektor, mis ühendab päikesevalguse (PV) ja päikesesoojustehnoloogia, et toota ühest kollektorist nii elektrienergiat kui ka soojust.

Erinevalt tavapärasest päikesepaneelist, mis toodab ainult elektrit, töötab Virtu optimaalse efektiivsusega, püüdes kinni ka päikeselt saadava soojusenergia.

VirtuPVT kombineeritud elemenditega kollektortorud pakuvad samaaegset toodangud nii soojuse kui elektrienergia tootmiseks ning seda ülima effektiivsusega.

VIRTU EELISED

✓ Soodne küte ja suurem rahaline tulu

✓ Suure energiatihedusega lahendus, mis võtab vähe ruumi

✓ 3,5 korda rohkem süsinikdioksiidi kokkuhoidu võrreldes päikeseenergiaga

✓ 100% süsinikuvaba soojus ja elekter

✓ Energiasõltumatus kõikuvatest fossiilkütuste hindadest ja elektrivõrgust

✓ NPV, IRR turuliidri näitajad

✓ Kõrge temperatuuriga väljundid mitmes samaaegses rakenduses

✓ Toimivuse jälgimine Clarity247 platvormi kaudu

KUHU VIRTU SOBIB?

Toiduaine- ja joogitööstused, tselluloosi- ja paberivabrikud, tekstiilivabrikud, jne.

Null-eesmärkide saavutamiseks peavad suurtootjad oma heitkoguseid järsult vähendama. See on märkimisväärne väljakutse suure energiamahukuse ja kasvavate süsinikumaksude tõttu, mis suurendavad survet süsinikdioksiidi vähendamiseks. Tüüpilise tootmiskoha puhul ületab energianõudlus tunduvalt taastuvenergia tootmiseks saadaoleva piirkonna tootmisvõimsust. Virtu toodavab vähema ruumiga rohkem energiat. Virtu pakub erinevalt tavalisest päikeseenergia tehnoloogiast eelsoojendus- ja protsessisoojust kuni 90°C.

Hotellid, puhke- ja veekeskused, sanatooriumid, jne.

Puhke- ja majutusasutustes, kus on aastaringselt suur soojusvajadus, on Virtu kõrge energiatihedus ideaalne lahendus, eriti piiratud katusealaga suurlinnades. Spa-stiilis hotellid asuvad sageli kohtades, kus on palju päikesekiirgust, kuid traditsioonilised energiaallikad on kallid, ruumi on vähe ja varustus ebakindel. Nende rakenduste puhul saab Virtu need väljakutsed kõrvaldada.

Ujulad, koolimajad, haiglad, vanglad jms avalikud asutused.

Valitsused üle maailma on võtnud kohustuse vähendada süsiniku jalajälge ning vähendada energiatootmise kulusid. Paljudes riikides pakuvad valitsused tugevat toetust, et rahastada projekte, mis vähendavad süsinikdioksiidi heitkoguseid. Virtu tooted on Solar Keymarki sertifikaadiga, mistõttu on need rahastamiskõlblikud. Virtu võib aidata dekarboniseerida mitmesuguseid avaliku sektori objekte, millel on tavapärasest suurem soojusvajadus.

Kortermajad, uusarendused, mitmepereelamud ja eramud.

Paljud uuselamu arendused eemalduvad järk-järgult gaasiküttest. Prioriteediks jääb elanikele taskukohase soojuse pakkumine. Virtu paigaldamine uusarendustele või renoveeritavatele hoonetele võib vähendada elanike energiaarveid ligi poole võrra. Virtu töötab kombineeritult soojussalvestitega, et tagada ülim efektiivsus ja võimalikult madalad kulutused sooja tootmiseks.

VIRTU KOLLEKTORSÜSTEEMI PAIGALDAMINE

Virtu tooteid on lihtne paigaldada, sest paigalduskomplektid koosnevad väikestest moodulitest, mis paigaldatakse viie toru kaupa spetsiaalsele alusraamile.

Paigaldust võib teostada nii horisontaalis katuse- või maapinnale kui ka vertikaalis hoone fassaadile. Iga paigaldusviisi jaoks on välja töötatud spetsiaalseld alusraamid ja kinnitusmehhanismid, mis tagavad seadmete töökindluse sõltumata näiteks katuse kaldenurgast.

Reflektorid on paigutatud torude vahele, et maksimeerida energia kogumist. Virtu kasutab ülemaailmselt saadaolevaid kõrgeima energiatihedusega päikesekollektoreid tagades üheaegselt maksimaalse energia piiratud paigaldusruumiga.

Kõikide seadmete ja teenuste eest on võimalik tasuda ka osamaksetena, kasutades selleks LHV, SVEA või Soojuskeskuse järelmaksu.

Soojuskeskus pakub päikeseenergia süsteemidele terviklahendusi projekteerimisest kuni paigalduse järgse hoolduseni!